Szkolenia
Szkolimy pracowników i właścicieli firm, którzy nie tylko chcą zdobyć wiedzę, ale nauczyć się praktycznych zasad gaszenia pożaru i postępowania w sytuacjach zagrożeń. Podczas szkolenia uczymy, jakie są najczęstsze przyczyny powstania pożaru, jak postępować, kogo poinformować, jakiej użyć gaśnicy, poznać podstawowe działanie hydrantu wewnętrznego, oraz jak zachować się w czasie ewakuacji.
W trakcie szkolenia praktycznego instruktorzy prezentują zjawiska niebezpieczne pożarowo, które pozwalają uzmysłowić każdemu z uczestników, jak groźne może być gaszenie wodą pożaru oleju kuchennego, jak bardzo niebezpieczne są wybuchy zbiorników pod ciśnieniem, powodując falę uderzeniowa i ciepło.
W niniejszej ofercie przedstawiamy krótką charakterystykę szkolenia:
- Cel szkolenia: nabycie umiejętności praktycznej obsługi oraz właściwego doboru gaśnicy do rodzaju palącego się materiału,
- Czas i miejsce: Szkolenie prowadzimy w państwa firmie lub innych miejscach wskazanych przez państwa np. przy okazji imprezy integracyjnej. Szkolenie dla grupy 20-30 osób trwa 2 – 2,5 godziny. Dzień i godzina do ustalenia, z możliwością zmiany w przypadku złych warunków atmosferycznych (intensywne opady deszczu). Szkolenie teoretyczne: 0,5h w sali audiowizualnej z możliwością podłączenia komputera– prezentacja – (wykład przeprowadzony przez dwóch instruktorów)
- Szkolenie praktyczne: 1,5-2 godzin na placu zewnętrznym wyznaczonym przez właściciela firmy. Dwóch instruktorów oraz operator symulatora.
- Sprzęt używany do szkoleń:
- symulator pożaru ( stwarza rzeczywiste warunki pożaru- jest gorąco od płomieni a ogień gaśnie, jeśli jest prawidłowo gaszony),
- hydrant wewnętrzny (rzeczywisty hydrant występujący w budynkach biurowych i magazynowych zasilany wodą z pojemnika zewnętrznego),
- gaśnice szkoleniowe ( gaśnice wyprodukowane przez firmę GLORIA wypełnione wodnym środkiem pianowym 6kg ),
- gaz propan w butlach 11kg (paliwo do symulatora).
To ćwiczenia teoretyczne i praktyczne mające na celu nauczyć pracowników obsługi i użycia podręcznego sprzętu gaśniczego a także hydrantów wewnętrznych. Szkolenia te odzwierciedlają realne sytuacje pożarowe, takie jak ewakuacja z zadymionych pomieszczeń czy próba gaszenia rzeczywistego pożaru.
Gwarantujemy, że po szkoleniu każdy z pracowników nabędzie doświadczenie, które pozwoli opanować pożar w zarodku i ograniczyć straty do minimum.
W naszej ofercie znajdziecie Państwo różne pakiety szkoleń, zapraszamy do zapoznania się.
Dostępne pakiety:
Szkolenie BHP wysokościowe realizowane przy współpracy z LX-PRO
Jednym z najważniejszych wymagań BHP dotyczących prac na wysokości jest szkolenie BHP. Prace na wysokości należą do prac szczególnie niebezpiecznych!
Szkolenie BHP wysokościowe skierowane jest do wszystkich pracowników wykonujących prace na wysokości powyżej 1 m od podłoża. W szczególności zapraszamy na szkolenie osoby nadzorujące i pracowników wykonujących pracę powyżej 2 m. w tzw. dostępie prostym budowlanym (na drabinach, stropach, rusztowaniach, kominach, konstrukcjach budowlanych i innych podwyższeniach -zwyżka), jak i prac wykonywanych w dostępie linowym z wykorzystaniem lin i sprzętu alpinistycznego. Pracownicy podczas szkolenia uzyskują wiedzę i umiejętności niezbędne do bezpiecznego prowadzania różnego rodzaju prac na dachach płaskich o różnym nachyleniu, a także do bezpiecznego korzystania z urządzeń i maszyn wykorzystywanych podczas prac na wysokości.
Stawiamy na praktykę: każdy uczestnik szkolenia wykonuje czynności praktyczne określone dla stanowiska wykonywanej pracy. Poznaje środkami ochrony indywidualnej oraz inne urządzenia i sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości. Czynności praktyczne wykonywane są na obiekcie wskazanym przez klienta.
Zakres szkolenia:
- zagadnienia prawne,
- prawidłowa organizacja pracy na wysokości,
- środki ochrony indywidualnej,
- praca na dachach płaskich i skośnych,
- praca na masztach i konstrukcjach,
- podstawy ratownictwa,
Możemy przygotować kursy specjalistyczne dostosowane do konkretnych wymagań związaną z pracą na wysokości np. BHP podczas konserwacji maszyny wewnątrz szybu w przestrzeni zamkniętej. W tym celu przygotowujemy i sporządzamy instruktarz stanowiskowy.
Te szkolenia to nic innego jak próba ewakuacji ludzi z budynku, z pomieszczeń i zapoznanie z planami ewakuacyjnymi rozmieszczonymi po obiekcie. Ćwiczenia te mogą odbyć się na dwa sposoby:
- Symulacja ewakuacji całego personelu z budynków i zbiórka w miejscach wyznaczonych,
- Symulacja ewakuacji całego personelu z budynków przez strefy zadymione i zbiórka w miejscach wyznaczonych.
Te drugie są odrealnieniem prawdziwych warunków podczas pożaru, trudności napotykania różnych przeszkód podczas ewakuacji. Oprócz gęstego zadymienia istnieje możliwość opuszczenia budynku przy działaniu Dźwiękowego Systemu Ostrzegania (DSO).
Razem z właścicielem sporządzamy odpowiednie pismo do jednostek ochrony przeciwpożarowej, w których rejonie znajduje się Państwa obiekt/firma.
Dzięki uzgodnieniu z firma odpowiedzialna za wysłanie systemu z centralni pożarowej do Państwowej Straży Pożarnej, blokowany jest sygnał, dzięki czemu śmiało możemy użyć Ręcznego Ostrzegacza Pożarowego.
Podczas prezentacji, prowadzonej przez wykwalifikowanych ratowników medycznych uczymy się udzielania pomocy w teorii, którą później każdy ze szkolonych pracownikow będzie musiał przełożyć na praktykę. Jako strażacy stawiamy na praktyczne wykonanie niezbędnych czynności, dzięki którym utrwala się nasza wiedza, co owocuje zwiększeniem szansy na przeżycie osoby poszkodowanej, lub zapobiegnięcia pogorszeniu stanu zdrowia.